DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

MINI OVEČKY Z ČESKÉ KANADY

STŘÍHÁNÍ


 

Srpen 2014

Tak "náš domácí" střihač dosáhl letoš už počtu přes 300 vlny zbavených oveček. Gratululace! Už mu to jde jak "profi" a hodiny strávené šmírováním profíků na YouTube jsou znát!

Nebyla vyjímkou akce stříhání 70 ovcí najednou... ach ty záda potom! No, ale domácí si zase jako vždy počkaly skoro na konec, klasicky!


 

Červen 2013

Střihač ostříhal nejdříve cca 200 ovcí po okolí, aby si to pěkně nacvičil a pak se vrhnul na poslední štaci - ouessantky! Letos tedy trochu déle než obvykle, ale vzhledem k počasí to vyšlo pěkně. Ovečky jsou jako plyšáci! Ještě mu letos přibyla nová zkušenost se stříháním lam, resp. lama alpaka.

Vybavení: stará dobrá mašinka od Kovodružstva, nové nože a hlavně to nejdůležitější, bruska !

Dobře nabroušený nůž = půl ovce hotovo!


 

Jaro 2012

 

Letošní stříhání jde jako po másle... Naše ovečky jsou skoro už všechny ostříhané.

Vypadají jako od "profíka"!

 

 

 


 

Jaro 2011

 

Letošní rok byl ve znamení prvního vlastního stříhání oveček. Máme elektrické nůžky Liscop super profi 3000. Dopadlo to celkem dobře, jako od profíka nevypadají, ale vlna je dole! Pořídili jsme ještě jeden nůž pro stříhaní jemnější vlny a šlo to s ním jako po másle. "Střihač" má letos na kontě cca 30 oveček. Od první ostříhané k té poslední si rapidně zlepšil styl...a ovce přestaly mít plastický střih.

 

   

 

 

 

 

beran Lojza  - PŘED... první oběť          A PO... krasavec ! na první pokus to dopadlo dobře...                             ovečka před a po  


 

PŘESUNY


 

Na převážení našich minioveček, ale i větších kamerunek, jsme náležitě vybaveni dřevěnou bednou a kovovou klecí. Auto typu dodávka k tomu ovšem nezbytná nutnost.

 


ZAHRADNIČENÍ


Ovečky jsou vděčnými pomocníky na zahradě. Nemusíte hrabat listí na podzim, problém, co se spadanými jablky a jiným ovocem, taky rádi vyřeší. Ovšem chutná jim i to, co zahradník - ovocnář nerad vidí, a to kůra stromků, nízko rostlé větvičky a větve pečlivě zastřihnou za něj. Jen kopřivy odolávají celou sezónu, ale jen přijdou první chladnější dny, jsou nemilosrdně spaseny. Takové zdravé přilepšení před nastávající zimou.

V okrasné zahrádce také velmi rády pomáhají, vyplejí zarostlou cestičku od pampelišek, ale bohužel i s tím co je v záhoně. Růže zůstávají torzem a jahody jsou největší pochoutkou, natě vší zeleniny mizí, ještě, že neví, co je pod zemí. Taková čerstvá mrkvička není k zahození. Pozor na správně zavřená vrátka! Není problém si do nich strčit, když ví, co je za nimi za dobroty.                                                                                                                                                                                                                                  

po celodenní podzimní práci na užitkové zahrádce = přežili jen bylinky a thuje

Jsou to nesmírně ochotné a vytrvalé pomocnice... šikovné a vynalézavé...